Diskutujeme se zájemci a zainteresovanými stranami

Diskutujeme se zájemci a zainteresovanými stranami

15. 5. 2019

Společnost V Invest při převzetí projektu deklarovala maximální vstřícnost a otevřenost. K té patří také diskuze se zainteresovanými stranami.

Chceme, aby výsledná podoba byla nejen přínosem pro své okolí, ale aby v rámci možností také reagovala na požadavky zainteresovaných stran. Proto diskutujeme se zástupci občanských iniciativ, s odbornou veřejností i politiky o tom, jaký je náš přístup k celému projektu, co na projektu oceňují a jaké jsou naopak jejich připomínky. Ne vždy se shodneme, ale vždy jde o otevřené a korektní jednání.

V prosinci se zástupci společnosti V Invest setkali s viceprezidentkou Asociace pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví, paní architektkou Marií Švábovou, a s předsedou občanského sdružení U Milosrdných, panem Václavem Brůžkem. Ze setkání vyplynulo, že ke vstupu moderní architektury do historické zástavby zastáváme zcela odlišné názory, což se kromě Rezidence U Milosrdných ukázalo také na našem rozdílném vztahu například k Tančícímu domu. Jednání však bylo přátelské a věcné a jsme rádi, že k němu došlo.

V březnu V Invest prezentoval celý projekt zástupcům Městské části Praha 1, kteří se seznámili s novým řešením pana architekta Zdeňka Fránka i se současným stavem povolovacího procesu a vzali ho na vědomí.

V březnu a v květnu potom zástupci V Investu prezentovali projekt Rezidence U Milosrdných členům Klubu za starou Prahu. Květnová diskuze se věnovala mimo jiné zapracování některých připomínek Klubu k původnímu návrhu.

Na konci května bude V Invest prezentovat projekt také zástupcům Národní galerie.

Ptali jsme se odborníků, jak by se měla Praha dále vyvíjet

9. 8. 2019

Projekt bytového domu U Milosrdných v minulosti oživil diskuze ohledně vztahu moderní architektury k historické podstatě města. Zeptali jsme se proto respektovaných odborníků, jaký je jeich názor.

Pískovcová varianta fasády

Pískovcová varianta fasády

4. 3. 2019

Barevnost fasády je důležitá pro každý projekt. U Rezidence U Milosrdných je přitom tento prvek citlivější než u řady jiných projektů - a to jak kvůli jeho historii, tak kvůli lokalitě, do které vstupuje. 

Nová podoba domu U Milosrdných se inspiruje pražskými Stínadly

Nová podoba domu U Milosrdných se inspiruje pražskými Stínadly

27. 11. 2018

Společnost V Invest oficiálně představila budoucí podobu bytového domu U Milosrdných v sousedství pražského Anežského kláštera.

Výběr nové podoby Rezidence U Milosrdných jde do finále

Výběr nové podoby Rezidence U Milosrdných jde do finále

30. 8. 2018

Probíhá druhé kolo výběru nové podoby Rezidence U Milosrdných. Ze sedmi oslovených architektonických studií se jich zpracování nové podoby ujalo pět.

V Invest představil porotu pro výběr nové podoby Rezidence U Milosrdných

V Invest představil porotu pro výběr nové podoby Rezidence U Milosrdných

17. 5. 2018

Společnost V Invest oslovila sedm významných architektonických studií s žádostí o návrh nové podoby projektu. Zároveň oznámila složení komise pro výběr nové podoby bytového domu U Milosrdných.

V Invest převzal projekt Rezidence U Milosrdných

V Invest převzal projekt Rezidence U Milosrdných

26. 3. 2018

Developerská společnost V Invest, která má za sebou řadu prestižních ocenění za své projekty, převzala od italského investora Augusta Razetta realizaci bytového domu U Milosrdných.